Podvečery v rytmu irských tanců - zpráva z akce

Autor: Klárka <>, Téma: Jiné akce, Vydáno dne: 08. 07. 2014

Konec června byl ve Žluté ponorce věnován již druhému ročníku týdne irských tanců, letos pod názvem "Podvečery v rytmu irských tanců". Během příjemných letních podvečerů jsme se naučili 7 ceillí tanců v reelovém rytmu.

2014-06-PIT12014-06-PIT22014-06-PIT3Více viz tento článek.
Opět se podařilo dokázat, že krásná hudba spojuje celé generace.
Akce se zúčastnili děti, mládež i dospělí různého věku. Kdo se nemohl zúčastnit celého týdne, přišel alespoň na jeden podvečer.

A jelikož tanec se nejlépe snoubí s hudbou a hudba z CD je sice milá a příjemné, živou kapelu prostě nenahradí. Proto jsme oslovili stejně, jako loni, kapelu ALASTAIR, aby nám přišla zahrán na závěr naší akce.

Bohužel trable se nevyhýbají ani hudebníkům a kapela nám musela odříct. Nechtěla však naše tanečnice a tanečníky nechat bez zážitku z tance s živou hudbou a poprosila spřízněnou kapelu GOBLIN, aby tuto akci podpořila svoji krásnou hudbou.
A tak za námi v pátek do Ponorky přijela děvčata z hudební kapely GOBLIN. Eliška s houslemi a Pája s kytarou a akordeonem. Závěrečný večer tedy mohl začít. Byl příjemný a krásný a byla radost sledovat, které tance se stali naprostým hitem a během večera se tančili několikrát, zatímco na jiný tanec zbyl čas jen jednou.

Děkujeme všem za chuť tančit a hrát a těšíme se na příští taneční shledání.

Za Žlutou ponorku a taneční skupinu Keltský tygr

Klárča